Uudis! E-kursused alates august/september 2018.a. - treeni end mugavalt oma kodus

Raseduse ajal toimuvad naise kehas väga suured muutused. Sellegipoolest läheb põhiline fookus pärast sünnitust vastsündinule ja naine jääb kuskile tagaplaanile. Emaks olemine on imeline, kuid iga naine tahab end tunda ka naisena. Normaalne on ju see, et ei valuta kuskilt, ei ole probleeme pidamatusega ja on piisavalt energiat lapsega tegeleda. Vähem tähtis pole kindlasti ka soov saada tagasi raseduseelsesse vormi, seda nii kõhu väljanägemise osas kui ka kehakaalus. Oluline on taastada oma keha pärast igat rasedust ja seda isegi siis, kui sel hetkel erilisi probleeme ei ole. See aitab ennetada probleeme tulevikus või siis nende süvenemist. 

Kõhukliiniku e-kursused loome naistele, kes tahavad tunda end oma kehas hästi. Neile, kes soovivad olla tugevad, energilised ja enesekindlad. Ükskõik kas möödas on 6 nädalat või 6 aastat. 

LÜHIKURSUS "SINU KEHA PÄRAST SÜNNITUST"

Soovituslik kõikidele sünnitanud naistele. Füsioterapeut räägib, mida on oluline pärast sünnitust teha, et soodustada keha taastumist. Kuidas mõjutab seda meie igapäevaelu? Milliste harjutustega alustada? Millal on keha valmis tavatreeninguteks ja mida on siis oluline jälgida? Kuidas kanda last, turvahälli? Miks on oluline kanda kõhtu toetavat vööd, kui kaua? Kui kaua toimub iseeneselik taastumine? Millistel juhtudel on väga oluline pöörduda füsioterapeudi poole? 

12 NÄDALANE KÕHU- JA VAAGNAPÕHJALIHASTE TAASTUSPROGRAMM

Sobib kõigile naistele, kes soovivad end teadlikult treenida, aga eriti vajalik on see neile, kellel on:

  • ettevõlvuv kõht, mis häirib igapäevaselt
  • kõhu sirglihase lahknemine ehk diastaas
  • vaagnapõhjaprobleemid (uriini-, gaasi-, roojalekked)
  • selja-, kõhu- ja vaagnavöötmevalud
  • halb kehahoid
  • pärast kõhuseina operatsioone (keisrilõige, laproskoopiat, songaopi jms)

E-kursus ei asenda füsioterapeudi vastuvõttu, kuid on võimalus just neile, kes soovivad saada minult abi perioodil, mil individuaalvastuvõtte kliinikutes ei toimu ja/või ei ole võimalik Tallinna, Tartu sõita. 

Seoses minu lapseootusega on online kursused jäänud natukene tagaplaanile erinevatel põhjustel, kuid loodan, et peagi on info kättesaadav kõikidele huvilistele. 

Helle Nurmsalu, FT MSc

 

 

 

Image menu: